Choď na obsah Choď na menu
 


Cestovanie

Príspevky

Rakúsko

6. 5. 2014

 Vo Viedni som bola už pár krát, tento raz na prelome roku 2013 a 2014, s mojou kamarátkou, jej ocinom, mamou a sestrou. Najviac sme chodili po obchodoch na Mariahilfer Straße a v zábavnom parku Prater, ale boli sme aj na Stefansplatzi a v Schönbrunne.

 
Celý príspevok | Rubrika: Cestovanie | Fotografie: Viedeň

Česko

6. 5. 2014

V Česku som bola veľakrát a tak to bolo aj cez prázdniny v r. 2013. V Čechách mám rodinu, konkrétne v meste Hradec Králové, v ktorom som bola. Mesto je veľmi pekné a historické, tento rok som neabsolvovala všetky miesta, ktoré zvyčajne zvyknem preto tu nebude až tak veľa fotiek.

 
Celý príspevok | Rubrika: Cestovanie | Fotografie: Česko

Leto 2013

6. 5. 2014

 Necestovala som len po zahraničí ale aj po rodnej krajine. Presne si nepamätám kde všade som bola, ale aspoň približne som navštívila Domašu, Zemplínsku Šíravu, Tatry, Vranov nad Topľou, Dudince a okolité pamiatky, viackrát Bratislavu, Sabinov a Rožňavu a okolie, Jesenské ... aj keď nie všetky fotky sú z leta (október, november) a nie všetky moje, teda môjho ocina.

 

Turecko

6. 5. 2014

 V Turecku som bola začiatkom apríla 2014, v rámci projektu Comenius. Najprv sme boli jednu noc v Istanbule. Boli sme v Modrej mešite a zblízka sme si prezreli Hagiu Sofiu. Potom sme leteli do Konye, tam sme videli veľa mešít, múzeí a iných pamiatok. Naša cesta smerovala aj cez Sille, kde sme si pozreli starý grécky kostol a potom sme šli do skalného mesta v Cappadocii.

 
Celý príspevok | Rubrika: Cestovanie | Fotografie: Turecko

Malorka

6. 5. 2014

 Na Malorke som bola v júli 2013. Ubytovaní sme boli v mestečku Palmanova, odkiaľ sme chodili na výlety. Prvý bol nasmerovaný do hlavného mesta Palma de Mallorca, v ktorom sme videli gotickú katedrálu "svetla" a sultanský palác. O dva či tri dni neskôr, po vydatnom slnení na krásnych plážach a kúpani v mori, sme sa vybrali na sever do historického mesta Sóller. V meste sa mi veľmi páčila železnička, ktorá šla krížom krážom po celom meste, bezohľadu na cesty, záhrady a námestie. Cesta viedla cez vysoké hory, s prevýšením aj 1000 m, ale stálo to zato. Počas cesty sme videli bašty a opevnenia.

 
Celý príspevok | Rubrika: Cestovanie | Fotografie: Malorka